Онко портал » Коронавірус і пацієнти з онкодіагнозом

Коронавірус і пацієнти з онкодіагнозом

18.03.2020

Китайські вчені опублікували у The Lancet, одному з найавторитетніших журналів про медицину, перше дослідження про те, як коронавірус впливає на пацієнтів з онкодіагнозом. Вони проаналізували 1590 випадків захворювання, з них 18 пацієнтів з коронавірусом ( 1%) мали в анамнезі онкологічне захворювання. Це дещо більше аніж статистика епідеміології раку у Китаї (0,29%). Серед 18 пацієнтів 5 хворіли на рак легенів, інші – мали різні локалізації,четверта частина пацієнтів пройшли через хіміотерапію або операцію протягом останнього місяця. У порівнянні з пацієнтами без онкологічних захворювань, хворі на рак були старшими (середній вік 63 роки).
Проаналізувавши перебіг хвороби вчені прийшли до висновку, що у пацієнтів з онкодіагнозом спостерігається більший ризик виникнення важкого перебігу хвороби – 39% у групі з онкодіагнозом проти 8% у загальній групі. Більше того, пацієнти, які пройшли хіміотерапію або операцію в минулому місяці, мали важчий перебіг хвороби, ніж пацієнти, які пройшли це раніше. Все ж найголовнішим фактором ризику розвитку важкого перебігу у людей з “онко” назвали вік, а ось наявність в анамнезі раку легенів не є ймовірністю виникнення важких ускладнень.

У статті наголошується, що це перше подібне дослідження, вивчалася ще недостатньо велика і змішана група пацієнтів з різними локалізаціями. Все ж навіть це дослідження дає підстави стверджувати, що хворі на рак через їх системний імуносупресивний стан більш чутливі до вірусу, ніж люди без онкологічних захворювань.
Пропонується три основні стратегії для пацієнтів із онкологічними захворюваннями під час кризи COVID-19. По-перше, в ендемічних районах при стабільному перебігу онкозахворювання можлива відстрочка ад’ювантної хіміотерапії або окремих хірургічних втручань. По-друге, мають бути вжиті заходи щодо захисту таких пацієнтів, аби запобігти їх зараженню. І по-третє, пацієнти з онко, інфіковані CoV-2, потребують більш інтенсивного спостереження або лікування, особливо літні пацієнти або пацієнти з іншими супутніми захворюваннями.
Стаття за посиланням:
https://www.thelancet.com/journals/lanonc/article/PIIS1470-2045(20)30096-6/fulltext?fbclid=IwAR2Z6Dgb72CVTbQ2phcE9MMXVJYF2tW8Bw38EbsKoAVn4jWGXlhVL0MM0JE

(Відвідувачів всього: 1 653, сьогодні: 1)
error

Всі статті розділу: "Нове про рак молочної залози, Публікації, Топ питання"