Онко портал » Вік для скринінгової мамографії best fish scale

Вік для скринінгової мамографії

Андрій Лукашенко
Андрій Лукашенко
онкохірург, заступник директора Національного інституту раку
17.08.2020

Британські дослідники вважають, що скринінгові програми (обстеження здорових) з виявлення раку молочної залози має сенс починати з 40 років.

На даний момент у Великобританії, як і багатьох інших країнах, жінкам рекомендують проводити мамографію кожні три роки починаючи з 50 років. Вчені провели багаторічне дослідження на великій групі жінок (160 тис.) і дійшли висновку, що розширення вікових рамок скринінгових програм має сенс.

У перші 10 років після початку експерименту смертність від раку молочної залози в групі, де проводився ранні скринінг (33,5% від загального числа учасниць проходили мамографію щорічно, починаючи з 40 років) знизилася на значні 25%. У порівнянні з контрольною групою (що залишилися 66,5%).

Таким чином, вважають дослідники, скринінг може бути рекомендований з віку 40 років. Правда, фінансове питання при цьому ніяк не вивчалося. Та й питання впливу самої діагностичної процедури залишається відкритим.

Це одне з двох великих британських досліджень, які намагаються відповісти на питання, чи варто рекомендувати жінкам проходити регулярну мамографію з 40 років. Результати другого (AgeX) будуть отримані не раніше 2026 року.

(Відвідувачів всього: 56, сьогодні: 1)
error