Онко портал » Тромбоцити біля верхньої межі норми можуть бути ознакою раку best fish scale

Тромбоцити біля верхньої межі норми можуть бути ознакою раку

Андрій Лукашенко
Андрій Лукашенко
онкохірург, заступник директора Національного інституту раку
29.07.2020

Дослідники з університету Ексетера (Великобританія) вважають, що підвищені рівні тромбоцитів в крові чоловіків старше 60 років можуть свідчити про наявність злоякісних новоутворень. Отже, таким пацієнтам може бути рекомендований додатковий огляд.

Більш раннє дослідження в тій же Великобританії показало, що у 11% чоловіків і 6% жінок з тромбоцитозом діагностували рак протягом року. Це в 4 і 2 рази відповідно вище в порівнянні з показниками в межах норми.
Однак дослідження 2017 року, яке грунтується на аналізі даних 40 тис. людей, вивчало тільки кореляцію з раком аномально високих показників тромбоцитів.

Опубліковане ж 27 липня – шукало зв’язок між діагностуванням онкозахворювань протягом року і різними рівнями тромбоцитів, які, тим не менш, знаходилися в межах прийнятої норми. (Https://bit.ly/2CMjs0R).

Виявилося, що у випадку з чоловіками старше 60 років концентрація тромбоцитів у верхній межі норми (діапазон 326-400 х10 ^ 9 / л) пов’язана з більшою ймовірністю діагностування раку. Особливо вона помітна при колоректальному раку і раку легенів, ймовірність діагностування яких протягом року збільшується більш ніж в 2 рази.

Зрозуміло, сам факт підвищення концентрації тромбоцитів не є ознакою раку. Однак, впевнені дослідники, таких людей як мінімум слід додатково відправляти на імунохімічний аналіз калу.

І з висновками британців важко не погодитися. Вважаю, подібну практику було б правильно поширити і у нас. Особливо з огляду на відсутність національних програм скринінгу раку. Адже загальний аналіз крові у нас здають всі, а в зрілому віці – ще й регулярно. Якщо додатково направляти людей старше 60 років з підвищеними тромбоцитами на імунохімічний тест на приховану кров в калі, ми могли б врятувати багато життів.

(Відвідувачів всього: 287, сьогодні: 1)
error