Онко портал » Чи поширюють діти Ковід best fish scale

Чи поширюють діти Ковід

Андрій Лукашенко
Андрій Лукашенко
онкохірург, заступник директора Національного інституту раку
31.08.2020

Дослідники змінюють думку щодо ролі дітей в поширенні SARS-CoV-2. Ще недавно вважалося, що вони менш схильні до інфікування і рідко стають джерелом поширення вірусу. Однак недавнє дослідження показало, що ці висновки не зовсім коректні.
Вивчення 192 пацієнтів (середній вік 10,2 року) в Массачусетській лікарні продемонструвало, що вірусне навантаження в дихальних шляхах інфікованих дітей навіть вище, ніж у дорослих у відділенні інтенсивної терапії. Особливо в перші 2 дні після появи симптомів. Іншими словами, в цей період хворі діти понад заразні.
Небезпека полягає в тому, що багато хто з них хворіє дуже легко, деякі – навіть безсимптомно. При цьому, на відміну від дорослих, вірусне навантаження ніяк не корелює з тяжкістю захворювання.
Зі згаданих 192 дітей у 49 був підтверджений COVID-19. Але тільки у половини (51%) відзначалася підвищена температура.
Автори дослідження, яке було опубліковано в The journal of pediatrics, припускають, що саме цей феномен і пояснює, чому перш дітей вважали «безпечною ланкою» з точки зору поширення вірусу.
Багато дітей переносять хворобу безсимптомно, а значна частина з тих, у кого симптоми проявляються, демонструють такі ознаки хвороби, які легко можна сплутати з класичними респіраторними захворюваннями. Іншими словами, інфіковані діти просто рідше потрапляли в поле зору лікарів.
Це означає, що слід максимально серйозно поставитися до питання відкриття шкіл, впевнені дослідники. Заняття починати можна, однак при цьому бути максимально обережними. Покладатися в цьому питанні тільки на температурний скринінг не варто.

(Відвідувачів всього: 58, сьогодні: 1)
error