Онко портал » Відверта розмова про рак VS суспільні упередження best fish scale

Відверта розмова про рак VS суспільні упередження

Анна Узлова
Анна Узлова
голова Громадської організації "Soul Sisters”
02.12.2019

“У мене рак”. Слова, які важко усвідомити і навіть вимовити про себе. Ще важче сказати їх уголос. А розповісти про це публічно, відверто і правдиво, часто означає зробити серйозний виклик світу. Чи самому собі? Зараз все частіше в Україні онкопацієнти говорять відкрито про свій діагноз.
Днями Алла Мазур, ще одна відома телеведуча, відкрито заявила про нещодавно діагностований рак. Сильний вчинок сильної жінки.
Попри те, що людство вже багато дізналося про рак, це все ще одна з найбільш стигматизованих хвороб. Хворі на рак досі стикаються з упередженим ставленням та подекуди дискримінацією. Тому і у відповідь на свою відвертість ми заздалегідь очікуємо
негативної реакції. Насамперед, ми боїмося, що в очах суспільства ми виглядатимемо слабкими та безпорадними і воно викреслить нас з карти соціального життя. Ми не хочемо бачити в очах
оточення приреченості стосовно себе, адже часто нас починають хоронити ще за життя.

ЯК ДОПОМОГТИ ПРОЖИТИ ПЕРШИЙ ДЕНЬ ПІСЛЯ ДІАГНОЗУ

Тож ми воліємо мовчати та приховувати діагноз, ніж відчути на собі ярлик інакшості. Та парадокс криється в тому, що саме наше мовчання ще більше підігріває суспільні упередження.
Так з’являється замкнуте коло, ходити по якому можна до нескінченності. І вийти з нього першими можуть саме пацієнти. Для цього потрібно говорити про рак правду,
спокійно і без надриву, не знецінюючи свій досвід, але без зайвої драми. Повільно, але впевнено розбиваючи всі стереотипи кожним прикладом.
Саме тому у травні 2019 ми командою Inspiration Family організували онлайн- марафон MyCancerStoryUa, в якому закликали розповідати свої історії, щоб показати: ми є. Нас багато. Нас більше, ніж здається. А головне – ми такі ж самі люди, яким випало захворіти.

Звичайно, говорити відверто можуть не всі, в силу тих чи інших обставин. Але чим більше тих, хто говорить та чим впливовіший їхній голос, тим сприятливіший клімат формується у суспільстві, та тим менше у нас приводів ховати своє захворювання від оточуючих.

Радимо прочитати.

ВІСІМ ПОРАД ЯК ПОТРАПИТИ У КЛІНІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

КОЛИ КРАЩЕ СТАВИТИ ІМПЛАНТИ

(Відвідувачів всього: 89, сьогодні: 1)
error

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *