Онко портал » Як лікувати ХЛЛ при наявності супутніх захворювань? best fish scale

Як лікувати ХЛЛ при наявності супутніх захворювань?

f_12617730541477300585

Хронічний лімфолейкоз або ХЛЛ – найбільш частий вид лейкемії у дорослих. Найчастіше на хронічний лімфолейкоз хворіють люди старше 70 років. І нерідко в цьому віці пацієнт вже має цілу низку супутніх захворювань: гіпертонію, цукровий діабет, захворювання нирок, ішемічну хворобу серця. Все це ускладнює проведення терапії.

Найбільш сучасним і ефективним варіантом лікування хронічного лімфолейкозу досі вважалася схема R-FC- моноклональних антитіл ритуксімаб в комбінації з хіміотерапією на основі флударабіну. Але тут виникала проблема: в схему входять цитостатики і літні пацієнти можуть погано їх переносити. Через ускладнення і побічні ефекти доводилося робити паузи в лікуванні, знижувати дозу препаратів. Все це знижувало якість і ефективність терапії. Іноді лікування було і зовсім неможливим. І медична наука перебувала в пошуку нових препаратів для пацієнтів з ХЛЛ.

У минулому році в Україні зареєстровано препарат з діючою речовиною обінутузумаб для лікування пацієнтів з хронічним лімфоцитарним лейкозом, які раніше не отримували терапію й мають супутні захворювання, що виключає можливість проведення терапії з флударабіном в повних дозах. Це таргетний препарат, дія якого спрямована на антиген CD20, – так само, як і моноклонального антитіла ритуксімаб. Але у препарата є ще одна особливість: він змушує імунну систему пацієнта працювати на знищення злоякісних В-лімфоцитів. Клінічними дослідженнями доведено, що ефективність обінутузумабу – вище, ніж ритуксимабу.

Цей препарат краще підходить для лікування хронічного лімфолейкозу у літніх пацієнтів із супутніми захворюваннями. Справа в тому, що при лікуванні хронічного лімфолейкозу за допомогою обінутузумабу, застосовується препарат хлорамбуцил. Він діє м’якше і комбінація з новим таргетним препаратом дає хороший результат – з меншою кількістю побічних реакцій. Такий варіант лікування добре переноситься літніми пацієнтами навіть з супутніми захворюваннями.

(Відвідувачів всього: 45, сьогодні: 1)
error

Всі статті розділу: "Топ питання"