Онко портал » Знайти свій спосіб «втекти» з хвороби. Досвід тих, хто переміг лімфому best fish scale

Знайти свій спосіб «втекти» з хвороби. Досвід тих, хто переміг лімфому

Їх історії – дуже різні й водночас схожі. Три молоді дівчини з різних українських міст, з різними характерами, професіями і прагненнями. Об’єднує їх те, що в один момент в їх життя увірвався непростий діагноз – лімфома. Важке лікування і довгі місяці в лікарні. Кожна з них знайшла свій спосіб «тікати» з лікарняних стін і знаходити сили боротися.

Харків’янці Галині Мирось було трохи за 20, коли лікарі діагностували у неї лімфому. Фахівці обнадіяли: завдяки сучасним протоколам лікування цей діагноз давно вже перестав звучати як вирок. Але необхідно пройти тривале лікування. І на довгі місяці Галя опинилася в лікарні: хіміотерапія, опромінення. Галя зізнається: лікування давалося їй дуже нелегко і часом було дуже складно не втрачати надію. Щоб якось відволіктися від лікарняних буднів, маркетолог за освітою, Галя почала малювати. «У мене була дуже сильна алергія, мене нудило і я була зовсім знесилена. Але мене рятувало те, що я відразу після крапельниць брала пастель і ходила малювати лілії, якими була оточена лікарня », – розповідає Галя. Дівчина успішно завершила лікування, повернулася до свого звичайного життя. І продовжує малювати. Сьогодні її картини розійшлися по багатьох колекціях в Україні і за кордоном.

Малювання допомагало справлятися з важким лікуванням і киянці Тетяні Бірюковій. Вона, як і Галя, почала малювати саме в лікарні. А одного разу потрапила на курс арт-терапії і зрозуміла, наскільки творчість може бути «цілющою». Тетяна вилікувалася, народила двох здорових синів, а ще відкрила свій освітній центр, в якому люди опановують іноземні мови та малювання.

Руслана Холохоренко із Сум захворіла близько року тому. Майже два місяці в рідному місті її лікували від бронхіту, а потім обстеження показали, що у 25-річної дівчини – лімфома. Дівчина потрапила на лікування до Національного інституту раку та заступила на високодозову хіміотерапію. По кілька днів вона не могла вийти з лікарняної палати. Постійна слабкість, температура під 40 – кожен день лікування давався їй дуже нелегко. Від болю та відчаю вона тікала в книги – читала вірші. А через деякий час стала вести щоденник. «Писала те, що думала: як відбувається лікування, які думки мене відвідують. Розглядала такі високі теми, як любов, дружба, що таке щастя, як ми сприймаємо взагалі життя », – розповідає Руслана. Після 6 курсу хіміотерапії, коли випало все волосся, Руслана знялася в незвичайній фотосесії, ідею якої придумала сама: на оголеній спині – квітуча сакура – як символ життя, що триває і обов’язково буде довгим і яскравим. Після завершення лікування Руслана долучилася до волонтерського руху – вони з друзями організовують різні заходи, на яких збирають гроші для людей з онкологічним діагнозом. Лікарняний щоденник Руслани виріс у книгу «Оголена душа», яку дівчина планує видати найближчим часом. Руслана дуже сподівається, що її досвід перемоги над хворобою допоможе людям, які тільки почали свою боротьбу з раком.

Довідка: лімфома – злоякісне захворювання крові, при якому уражаються лімфоцити – білі клітини крові. Всі лімфоми діляться на Ходжкінські й неходжкінські. В останні роки лімфоми успішно лікуються – завдяки новим протоколам, у яких традиційна хіміотерапія комбінується з новими таргетними препаратами.

(Відвідувачів всього: 237, сьогодні: 1)
error

Всі статті розділу: "Прочитати"