Онко портал » Юлія Гіппенрейтер: «На удар долі я відповідаю зустрічним ударом» best fish scale

Юлія Гіппенрейтер: «На удар долі я відповідаю зустрічним ударом»

f_8215288941448888383

Юлії Борисівні Гіппенрейтер 85 років. Вона – відомий психолог. А ще вона – жінка із вражаючою життєстійкістю. Рік тому їй поставили онкологічний діагноз. Але вона говорить про щасливе життя, незважаючи ні на що.

«Всі говорили, що я перегрілася на сонці, спалила шкіру. Але шкіра не була червоною, вона горіла зсередини. У мене стало свербіти все тіло. Так тривало тиждень. Діагноз поставили в лікарні: жовчний протік перетиснула пухлина, почалося отруєння організму жовчю. Я дізналася вирок відразу: пухлина неоперабельна – максимально шість місяців з хіміотерапією, без неї не більше трьох. Мені і біопсію не стали робити – і так все ясно. Зате поставили стенд, крапельниці, запалення зупинили. Коли я почула: «три місяці», то філософськи поставилася до цього. Кілька років тому пішов із життя наш син Альоша, і тоді у мене виникло відчуття, що він відкрив мені дорогу туди. Якщо твоя дитина пройшла цим шляхом, то для тебе цей шлях святий. Коротше кажучи, не було ні паніки, ні страху. Хоча спочатку був шок. У голові стало все швидко перебудовуватися. Ми з чоловіком почали думати, що треба робити зараз. Визначитися з різними документами, рахунками. Зрозуміти, як він буде жити … Раз життя вкоротилося, треба зробити необхідне і після цього жити далі.

Друзі домовилися про консультації з відомим онкологом. І він сказав дуже важливі для мене слова. Запитав: «Ви зараз живете?» – «Так». – «До речі, по вам не видно, що ви вмираюча, приречена людина. Ось так і живіть. І не треба робити хімію. Я працюю з тими, хто це робить, вони – бліді тіні». Без операції хіміотерапія додає кілька дуже важких місяців життя. Я пішла від лікаря з гарним настроєм. Мені дозволили пожити нормальним життям. Це був важливий момент.

У ці дні інші друзі проконсультувалися з лікарями в декількох країнах. З’ясувалося, що в Нью-Йорку є знаменитий хірург, який робить саме такі операції. Вони домовилися оплатити моє лікування, прийшли до нас і сказали про це. Дізнавшись, що у нас є візи, тут же замовили два квитки на ранковий рейс. У літаку я запитала у чоловіка Альоші: «Ти як повезеш мене назад – труною або урною?» Це питання мене дійсно турбував, розуміла, що для нього це може бути непросте рішення і велике навантаження. В цілому надії було мало, але вона була.

В Америці ти потрапляєш на конвеєр. Біопсія, аналізи – все було зроблено дуже швидко. І через два тижні мене прооперували. Для хірурга дуже важливо, що пацієнт хоче жити, і я, здається, справила враження такої людини. У мене з ним вийшов, як мені здалося, особливий контакт очей. Після операції він прийшов до мене в реанімацію. Я запитала: «Джон, ти думаєш, я пару років проживу?» Він твердо сказав: «Так!» Дуже мені сподобалося, як він це сказав. І все. Більше я до нього не чіплялася.

Я розуміла, що головне – пережити операцію, і пережити третій день після, і пережити п’ятий … А потім ще два місяці організм повинен налагоджуватися – операція важка, наркоз тривав 5 годин.

У лікарні мені дуже не сподобалася їжа, вона така пластикова. А їсти хочеться. І я просила мене швидше виписати. На шостий день після операції мені дозволили виїхати. Лікар дозволив їсти негостре і приймати харчові ферменти. Так що по дорозі з лікарні ми заїхали в китайський ресторан, про який я мріяла останні декілька днів. А через три дні під час перев’язки хірург запитує: «Як у вас апетит?» Я йому: «Прекрасно. Китайський ресторан мені дуже сподобався». Він розсміявся: «Ви чули: вона в китайський ресторан ходила!» Я, здається, його вразила. Взагалі лікарі не раз мені дивувалися, а я дивувалася – чому? Ось так я пройшла через цю напасть.

Потім хіміотерапія. Ось це жах! Тебе отруюють раз на тиждень по понеділках. Через три дні ти всю цю гидоту починаєш зживати. У четвер тобі краще. У п’ятницю, суботу, неділю, здається, живеш. У понеділок – знову отрута. Адже «хімія» тільки називається терапією, фактично це отрута не тільки для ракових клітин. І так півроку.

Хімію доводилося чекати в спеціальній кімнаті: пацієнт і супроводжуючий. Одночасно таких 5-7 пар сидять, чекають, коли їх викличуть. Дуже похмурі пари. А ми з Альошею розмовляємо, посміхаємося, сміємося. Постійна картина. У якийсь момент стали усвідомлювати, що виглядаємо непристойно – занадто жваві. Немов якісь сторонні. Але це ракове відділення. Там сторонніх не буває.

Так, такі у нас стосунки. Це не означає, що я оптиміст і весь час підстрибую від радості. Ні, у мене бувають похмурий настрій, хоча ненадовго. Зараз повернулася в свій звичайний стан. Правда, з відчуттям дещо менших можливостей. В іншому живу так само.

Для тих, хто зараз дізнається такий же діагноз, вирішальним є питання – операбельна пухлина чи ні. Якщо можна лікуватися, боротися, то так і варто сказати собі: все нормально, виживай. А якщо ні – ти живеш, радієш, от і радій. Ці слова знайшов для мене той лікар. Ці слова відібрані його багаторічним, найтяжким досвідом. Живеш – живи. Радій. Який би діагноз тобі не поставили.

Допомагають спогади, тон і турбота, нагадування моментів радості. Хтось сказав: кожна людина хоча б один раз на день буває в раю. У будь-якій ситуації ми можемо ловити такі моменти».

Джерело: www.psychologies.ru

(Відвідувачів всього: 227, сьогодні: 1)
error

Всі статті розділу: "Прочитати"