Онко портал » Тіна Пултон: «Після діагнозу мені обіцяли півроку життя, але я прожила вже 40» best fish scale

Тіна Пултон: «Після діагнозу мені обіцяли півроку життя, але я прожила вже 40»

tina_pulton_pislya_diagnozu_meni_obitsyali_pivroku_jittya_ale_ya_projila_vje_40

Сорок років тому лікар пообіцяв британці Тіні Пултон швидку смерть від раку і подарував пляшку вина – залити горе. Але Тіна не померла. Сьогодні 81-річна жінка дає поради тим, кому поставили такий же діагноз.

Тіна працювала в лікарні акушеркою. Коли у неї з’явилися болі в нижній частині живота, це її не надто насторожило. Жінка подумала, що це звичайний апендицит. Звернулася до колег. Ті поставили діагноз рак яєчників і призначили термінову операцію. Але зробивши надріз, хірурги нічого шити не стали: було вже пізно. Хвороба зачепила всі органи в нижній частині живота.

Колеги пообіцяли Тіні, що проживе вона, щонайбільше, півроку. Але вперта Тіна відмовлялася вірити в це. Вона вирішила заручитися підтримкою відомого в країні професора Краутера – найкращого фахівця Манчестерської клініки Крісті, яка, в свою чергу, є провідним у Британії центром з вивчення раку. Тіна погодилася пройти клінічне випробування нового тоді препарату мелфалан. Місіс Пултон мала приймати його протягом двох років, але через півтора року лікарі зі здивуванням констатували: від раку в термінальній стадії не залишилося й сліду. І сьогодні, через 40 років, вони не розуміють, як таке могло статися, розводять руками і інакше, як дивом, одужання Тіни не називають. Ще б пак: рак вдалося вилікувати за допомогою одного-єдиного препарату.

Але факт залишається фактом: місіс Пултон жива і щаслива. Професор Краутер, який лікував її тоді, пророкує їй ще не один рік життя. Тіна виростила трьох дітей, у неї 10 онуків, правнучка, а зовсім скоро з’явиться ще й правнук.
Сьогодні Тіна допомагає онкологічним хворим словами підтримки та порадами:
Тільки Богові відомо, коли ви помрете
Коли мені сказали, що мені залишилося жити декілька місяців, я була шокована, звичайно. Ніколи не почувалася так погано, як тоді. Тоді лікарі були цинічнішими. У них була одна мова – якщо у тебе рак, ти помреш. Але я відмовилася приймати цю концепцію.
Я ні хвилини не вірила тим лікарям, що віщували мені швидку смерть. З чого б це? Хто призначив їх Господом Богом? Одному Йому відомо, коли я помру.
Я вирішила продовжувати бути щасливою
Більшість людей в такій ситуації склали б план свого похорону і попрощалися з близькими. Але не я. Я завжди була людиною, яка вміє радіти життю, цінувати його. Я була щаслива, у мене був чудовий чоловік і троє прекрасних малюків. У мене не було наміру змінювати своє життя, а тим більше помирати. І я не збиралася дозволяти якомусь раку зробити це.
tina_pulton_pislya_diagnozu_meni_obitsyali_pivroku_jittya_ale_ya_projila_vje_401
Я відчувала, як мої друзі рахують відведені мені дні. Вони не розуміли, як я можу не впадати у відчай. Колеги по лікарні швидко викреслили мене зі списків живих, а потім дуже здивувалися, дізнавшись, що я на ходу, поправляюсь, та ще так швидко.
Насправді, всі вони думали, що я трохи не при собі, якщо вважаю, що можу вижити, але я їм довела, що вони помилялися.
Сприймати рак, як банальну застуду
Я перемогла рак і прожила довге, щасливе життя, тому що відмовилася здаватися. Більшість людей, дізнавшись, що у них онкологічне захворювання, відразу піднімають лапки вгору. Але рак – це лише хвороба. Тільки так, а не інакше треба сприймати його. Як застуду.
Я ніколи не думала про свій онкодіагноз, як про щось особливе, я всього лише жила з ним і знаходила в собі сили боротися.
Боротися до кінця
У Манчестері професор Дерек Краутер сказав мені: «Ми спробуємо одні ліки. Якщо вони не допоможуть, придумаємо ще що-небудь». Він був налаштований дуже позитивно і весь час повторював, що ми будемо пробувати різні засоби до переможного кінця.
Коли, нарешті, мені сказали, що хвороба відступила, я відчула неймовірне полегшення. Ні, я ніколи не мала сумніву щодо такого результату, однак … висновок все ж був несподіваним.
Цінувати момент
Хвороба навчила мене цінувати те, що більшість людей сприймає як щось, само собою належне. Дуже часто люди перебувають у полоні навколишнього, і у них немає часу, щоб зупинитися і завмерти, милуючись красою світу і моменту, найпростіших речей.
Тільки не страх!
Якщо ви хочете прожити довге, здорове і щасливе життя, будьте позитивними, цінуйте момент і перестаньте турбуватися про те, чого ви не в силах змінити. Якщо все ж сталося так, що ви захворіли, вище голову і ніколи (ви чуєте?), ніколи не здавайтеся! Почути, що в тебе рак – страшно. Але ще гірше дозволити цьому страху поглинути тебе, бо так ти втратиш надію і сили, щоб боротися.
tina_pulton_pislya_diagnozu_meni_obitsyali_pivroku_jittya_ale_ya_projila_vje_402
Джерело: www.miloserdie.ru
(Відвідувачів всього: 140, сьогодні: 1)
error

Всі статті розділу: "Прочитати"