Онко портал » Ринат проти лімфоми best fish scale

Ринат проти лімфоми

rinat_proti_limfomi

На початку цього року у якутського татарина і московського тату-майстра Рината Карімова діагностували В-клітинну лімфому. Він скасував записи в салоні, знайшов фахівців, яким довірився, почав проходити хіміотерапію і … вести фотоблог в інстаграмі. Сьогодні у Ріната 70 000 підписчиків, для яких він став справжнім уособленням оптимізму і боротьби проти раку.

Ринат народився в маленькому якутському селищі, де видобувають алмази. Освіту здобув у Москві, там же робив кар’єру в ресторанному бізнесі – спочатку працював простим барменом, потім – керівником навчального центру в різних ресторанних мережах. А потім все залишив і зайнявся улюбленою справою – татуюваннями. Вже 5 років Ринат – тату-майстер. І до хвороби в соцмережах він розміщував в основному власноруч зроблені оригінальні татуювання: вітрила і маяки, окатих риб, лисенят і квіти.

У кінці 2014 року Ринат кинув палити, став займатися спортом, відростив розкішну бороду. А вже на початку 2015 року дала про себе знати хвороба. «Спочатку було відчуття, ніби в горлі застрягла таблетка, а через місяць почало набрякати обличчя. Крім цього, ніяких симптомів не було. Вже після діагностики, коли стало ясно, на шиї виросла пухлина розміром з персик, але досить швидко її збили препаратами», – розповідає він. Друзі вмовили його сходити на обстеження, де лікарі підтвердили вірогідність лімфоми. Ринат діагноз сприйняв як виклик, пообіцяв «надерти лімфомі дупу в прямому ефірі» і став вести щоденник в інстаграмі.

Ось один із його перших записів:
«У НДІ ім. Блохіна я відразу потрапив на УЗД. Планували світити шию, але дівчина-лікар сказала зняти штани теж. Подивилися всі лімфовузли (підмочивши своєю слизькою рідиною мені бороду і трохи репутацію), знайшли якісь утворення на шиї і під ключицями. Далі я потрапив до гематолога, теж, до речі, жінки, але вже більш суворої, та й штани в цей раз не знімав. Вона вже твердо натякнула, що в мене, швидше за все, лімфома, так що дорога мені на рентген внутрішніх органів, КТ з контрастом і біопсію наступного дня. І ще вона сказала, що шия – це побічне, а вогнище десь в іншому місці. Зазначу, що в цей день я хотів серйозно злякатися, але чомусь не вийшло. Чесно кажучи, мої лікарі повідомляють мені всі ці новини з такою впевненістю і «легкою рукою», що я відчуваю себе пацієнтом доктора Хауса. А у нього поганих результатів пару разів за 8 сезонів;)».
Усі етапи свого лікування Ринат описує в блозі: втрату волосся і розкішної бороди, падіння лейкоцитів, обстеження і побічні ефекти хіміотерапії. І все це – з неповторним гумором. Читаючи його записи, люди то жахалися, то не могли втриматися від сміху. «Кому як легше, той так і бореться. Головне, щоб результат був. Мені легше сприймати це як хворобу, ту ж застуду чи щось подібне. Тимчасове та виліковне. Скаржитися взагалі не моє. Дурне і малодушне заняття, – говорить Карімов. – Здорових людей взагалі лякають будь-які «ненормальні» люди. Ампутанти, децепешники, ракові, сліпі і т.д. Онкохворі теж переносять все по-різному. Але всі, кого я знаю, тримаються стійко і не паряться. Із серії «треба так треба».
Ринат пройшов 6 курсів хіміотерапії. Своїм підписчикам, кількість яких постійно зростає, татуювальник розповідав про інших онкохворих, кому терміново потрібна фінансова допомога або моральна підтримка, викладав фотографії стрімко лисіючої фізіономії і повідомляв про коливання самопочуття. А передаючи діалоги з сусідами по палаті, додавав, що онкохворим важлива увага друзів – брак спілкування тисне не гірше раку. «Самотність майже неминуча. Багато в чому моя «несамотність» – це моїх рук справа. Хтось навмисне хоче пережити це один. А хтось, навпаки, поводиться так, що відштовхує близьких і друзів. Хвороба дивні речі робить з людьми», – пояснює Карімов.
rinat_proti_limfomi2
Своєю відкритістю і іноді навіть провокаційними записами в блозі Ринат прагне знизити в суспільстві рівень страху до онкологічних захворювань, розвінчати міф про невиліковність раку і власним прикладом показати: діагноз – не вирок, а початок успішного лікування.
«Мені подобається слово «рак». Хльостке таке. Тато в мене рак за гороскопом. Раки смачні, особливо в томатному соку зварені, з зеленушечкою. Знову ж рак на горі свиснув – і ось він! Той самий день розмов про РАК!!! Я знаю, багатьох людей пересмикує навіть від слова «рак», саме тому в сьогоднішньому пості так багато слова «рак»!».
Ринат ділиться своїм досвідом подолання труднощів лікування і стверджує, що через будь-які складнощі можна пройти, якщо готувати себе до них заздалегідь, збирати сили і правильно налаштовуватися на сам процес лікування. А ще – він показує, як навіть у такому, на перший погляд, негативному досвіді можна знайти щось хороше.
«… що я точно отримав у якості, як я вважаю, здорового зерна – рак мене активізував. Думати навчив швидше, чи що. Не те щоб я зовсім тупенький був, але ніби запустилися звивини, які роками порошилися десь за вухами. Чи то працював багато і не міг зупинитися і піднятися з рівня «пташиного посліду» до «пташиного польоту», чи то загруз у метушні. Зараз інший, зараз думаю про свої справи-слова-думки, про чужих, про мотиви, про більші грані різних ситуацій. Раніше я точно не уявляв собі можливості однієї людини. І це не питання фізичної сили або кількості підписчиків в інстаграмі. Реально, кожен може досягти значних висот, просто трохи доклавши зусиль».
Зараз хіміотерапія завершена, але лікування триває. Попереду, ймовірно, променева терапія. «Радіацію мені, та більше загорніть! На думку кіношників, мутації ще нікому не шкодили. Є й будуть складнощі, але це ж круто. Не круто, коли просто. Всі ці напівзаходи для напівлюдей ніби. Якщо вже ганяти, то педаль в підлогу, якщо спати, то хропучи і пукаючи, якщо опромінюватись, то з радіоактивного бластера! »- пише Карімов. І додає: «Мій блог був спочатку для моїх друзів і для тих, хто хворіє. У підсумку це майданчик для всіх, хто шукає сили і підтримки. Сподіваюся, він чимось комусь допомагає. Ну, або хоча б веселить».
Діагноз Рината
Первинна медіастінальна (тимічна) В-крупноклітинна лімфома -злоякісне захворювання крові. Один з найагресивніших видів В-крупноклітинних лімфом. У пацієнта з’являються ознаки хвороби -так звані В-симптоми: висока температура, швидке схуднення, рясне потовиділення ввечері та вночі.
У даний час в лікуванні В-клітинних лімфом активно застосовується так звана таргетна терапія – препарати на основі моноклональних антитіл, які здатні за певними антигенами розпізнавати пухлинну клітину і працювати на її знищення. Комбіноване застосування таргетних препаратів з традиційною хіміотерапією значно покращує прогноз для пацієнта і є золотим стандартом в лікуванні В-клітинних неходжкінських лімфом.
(Відвідувачів всього: 74, сьогодні: 1)
error

Всі статті розділу: "Прочитати"