Онко портал » Возраст для скрининговой маммографии best fish scale

Возраст для скрининговой маммографии

Андрей Лукашенко
Андрей Лукашенко
онкохирург, заместитель директора Национального института рака
17.08.2020

Британські дослідники вважають, що скринінгові програми (обстеження здорових) по виявленню раку молочної залози має сенс починати з 40 років.

На даний момент у Великобританії, як і багатьох інших країнах, жінкам рекомендують проводити мамографію кожні три роки починаючи з 50 років. Вчені провели багаторічне дослідження на великій групі жінок (160 тис.), І прийшли до висновку, що розширення вікових рамок скринінгових програм має сенс.

У перші 10 років після початку експерименту смертність від раку молочної залози в групі, підданої раннього скринінгу (33,5% від загального числа учасниць проходили мамографію щорічно, починаючи з 40 років) знизилася на значні 25%. У порівнянні з контрольною групою (що залишилися 66,5%).

Таким чином, вважають дослідники, скринінг може бути рекомендований з віку 40 років. Правда, фінансове питання при цьому ніяк не вивчався. Та й питання впливу самої діагностичної процедури залишається відкритим.

Це одне з двох великих британських досліджень, які намагаються відповісти на питання, чи варто рекомендувати жінкам проходити регулярну мамографію з 40 років. Результати другого (AgeX) будуть отримані не раніше 2026 року.

(Відвідувачів всього: 30, сьогодні: 1)
error