Онко портал » Як знайти “свого” лікаря. 5 рекомендацій  best fish scale

Як знайти “свого” лікаря. 5 рекомендацій 

Анна Узлова
Анна Узлова
голова Громадської організації "Soul Sisters”
16.12.2019

Як знайти  “свого” лікаря. 5 рекомендацій

Дізнавшись про діагноз рак молочної залози, ми завжди хочемо бути впевнені в тому, що отримаємо кращу медичну допомогу. І вибір доктора в даному випадку – це одне з найважливіших рішень у вашому житті. Тому до нього потрібно підійти максимально відповідально.

Спираючись на свій досвід і звичайно, роблячи висновок з допущених помилок, я виділила 5 важливих пунктів, на які варто звернути увагу при виборі лікаря.

1. Пошук стратега.

Лікування раку – це командна “гра” і у вашій медичній команді можуть бути різні учасники: клінічний онколог, онкохірург, хіміотерапевт, радіолог. В Україні у нас немає чіткого поділу і часто функції клінічного онколога виконують, наприклад, онкохірурги.

У нашому випадку головне розуміти, що на першому етапі потрібно знайти лікаря, який правильно визначить стратегію і тактику лікування: призначить всі необхідні обстеження, на підставі яких буде визначено черговість та необхідність того або іншого методу лікування. Це важливий момент на який треба звернути увагу, але який часто ігнорують навіть самі лікарі. 

2. Збір відгуків

Обов’язково зберіть відгуки та прочитайте інформацію про доктора. Якщо відгуки про доктора суперечливі, деталізуйте відгук і уточніть, що саме було не так. І якщо він досить обгрунтований, то ретельно зважте всі за і проти.

3. Складання особистої думки.

Відгуки – це добре, але завжди потрібно робити поправку на те, що вони носять суб’єктивний характер.  Іноді причиною поганого відгуку можливо стала особливість сприйняття ситуації пацієнтом. І поганий відгук про лікаря не свідчить про його компетентність. Якщо є сумніви, то краще записатися на прийом до лікаря, і в особистій бесіді скласти свою думку.

ВІДВЕРТА РОЗМОВА ПРО РАК VS СУСПІЛЬНІ УПЕРЕДЖЕННЯ

4. Оцінка комунікації і довіри

Може здатися, що це не дуже важливий пункт. Але лікування онкології – складний і важкий шлях, в процесі якого можуть виникнути кризові ситуації. І від того наскільки грамотно і ефективно ви побудуєте комунікацію з лікарем може залежати результат. Переконайтеся, що доктор вас чує, а ви в свою чергу правильно чуєте доктора. У тандемі лікар-пацієнт в ідеалі повинно бути комфортно обом сторонам. 

Довіра і впевненість це теж важливі фактори при виборі лікаря. Відповідайте собі на питання: чи впевнена я в рішеннях свого доктора, чи можу я відкрито і відверто обговорювати ті чи інші питання, наскільки довірчі відносини у нас склалися?

5. Оцінка кваліфікації, професіоналізму.

Насправді у нас, пацієнтів, недостатньо знань або хоча б досвіду, для того щоб оцінити професійний рівень лікаря. Більш менш зрозуміти загальну картину ми можемо за непрямими факторами. 

Наприклад, наскільки прогресивні підходи у доктора до лікування і навіть до комунікації з пацієнтом, чи використовує сучасні протоколи лікування, чи відвідує міжнародні конференції і навіть, банально, чи володіє він англійською мовою.

Отже пошук свого лікаря – це надзвичайно важлива справа, адже від цього вибору може залежати ваше життя.

І, друзі, якщо у вас є запитання, на які може відповісти людина, яка пройшла через діагноз – ви можете запитати у мене.

Запитання мені можна поставити тут.


(Відвідувачів всього: 160, сьогодні: 1)
error

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *