Онко портал » Як діагноз допоміг знайти улюблену справу best fish scale

Як діагноз допоміг знайти улюблену справу

Вікторія Костецька
Вікторія Костецька
член Української Асоціації КПТ-терапії консультант програми "Рівний-рівному"
29.09.2019

Моє ім’я – Вікторія Костецька, і я cancer survivor або «онкоодужуючий», як оптимістично називають себе мої колеги по діагнозу. Два з половиною роки тому я дізналася про свій діагноз і вже рік, як пройшла тривале і дороговартісне лікування. Зараз я займаюся психотерапією: закінчила курси, вступила до університету і вже в наступному році отримаю диплом. Як же так вийшло, що я, цілком сформований кваліфікований спеціаліст у сфері ЗЕД та менеджменту, так різко змінила напрямок і вирішила стати психологом? На це рішення вплинув діагноз, або це сталося через життєву кризу?

До моменту виявлення діагнозу мені вже не раз доводилося міняти професію, як і багатьом моїм ровесникам, чия молодість припала на 80-90-ті роки. І робила я це завжди під тиском зовнішніх обставин. «А чого ж я хочу насправді? Яка справа в житті мені насправді цікава?» – так питання ніколи не стояло. Над усіма життєвими рішеннями переважав один принцип – повинна! Повинна відповідати очікуванням батьків і близьких, повинна заробляти гроші і утримувати сім’ю, повинна займатися серйозною справою, а не якоюсь дурницею. Було надзвичайно багато свідомих, а ще більше несвідомих «правил життя», нав’язаних сім’єю і суспільством. Як вам, наприклад, таке? Заробляти на життя треба виключно важкою працею! Якщо те, що ти робиш, дається тобі легко або (о жах!) приносить задоволення, то це і не робота зовсім, а баловство. Така робота не шанована і не гідна. Дуже довго і болісно я розбиралася зі своїми переконаннями у власній терапії, займалася йогою, шукала шлях до себе справжньої.

І тут прогримів діагноз. Просто виявила ущільнення, через 3 дні зробила мамографію, через день біопсію і ось вже діагноз – рак 3 стадія, агресивна форма. І шок, і втрата, і неможливість щастя, і відсутність майбутнього… Трохи відійшла, взяла себе в руки і стала думати про те, що ж я насправді хочу робити в житті.

Багато років тому, на наступний день після випускного в школі, я сіла у потяг і поїхала в Москву вступати до МГУ на психологічний факультет. В юності мені було цікаво все, що пов’язано із стосунками між людьми, цікаві самі люди, а найбільше я хотіла дізнатися, звідки береться свідомість. Я зачитувалася книгами Володимира Леві і Ганса Айзенка і мріяла про експериментальну психологію. Але не вступила – не добрала бал. І тут слово «повинна» вийшло на перший план. Я повинна вступити, повинна радувати батьків, повинна бути успішною. І я вступила до політехнічного, потім аспірантура, заміжжя, сім’я, похід у бізнес і робота-робота-робота. Був соціальний успіх і управління великим колективом, гроші і свій бізнес. Все крутилося і крутилося і не було ні секунди вільного часу, щоб зупинитися, задуматися і поставити собі питання: «Для чого я живу? Чи люблю я свою справу або працюю за інерцією, добре справляючись із набридлими завданнями?». Крапку поставила хвороба.

Я зрозуміла, що у мене залишилося дуже небагато часу і я хочу витратити кожну хвилину на заняття тим, що люблю. На зустріч із тими людьми, яких люблю і поважаю.

Я змогла “дозволити” собі займатися тим, що мені цікаво. Я хочу допомагати тим людям, які опинилися в такій самій ситуації, як і я, знайти нові можливості і нові смисли в житті.

І я знову пішла вчитися! Це буде вже четверта вища освіта у моєму житті. І я безмежно щаслива можливості пізнавати нове, йти за своїм інтересом. Я організувала групу підтримки родичів онкохворих, пройшла навчання консультантів “Рівний-рівному” та веду групи підтримки.

Нещодавно мене запитали, чи не планую я піти у відпустку. Я задумалася і зрозуміла, що, незважаючи на дуже завантажений навчанням і роботою рік, я зовсім не втомилася. Я не втомилася тому, що займалася своєю улюбленою справою. Психологія – моє життя, моє справжнє життя!

Усі особисті прориви починаються зі зміни переконань.

Ніколи не полишайте спроби змінити власне життя!

(Відвідувачів всього: 292, сьогодні: 1)
error