Онко портал » Якщо в дружини рак, як поводитися чоловікові best fish scale

Якщо в дружини рак, як поводитися чоловікові

yakscho_v_drujini_rak_yak_povoditisya_cholovikoviКоли рак, як стихійне лихо, обрушується на жінку, більшості чоловіків складно висловити те, що вони відчувають. Але їх мимовільне мовчання розхитує стосунки в парі. Експерти радять: щоб допомогти жінці, варто зважитися відкрито говорити про свої переживання.

Віталій, 35 років

yakscho_v_drujini_rak_yak_povoditisya_cholovikovi1

«Знайдено ракові клітини» – ці слова Олена побачила, коли забрала результати аналізу … І для неї, і для мене це був удар. Олені тоді було 27 років, мені – 29, про рак ми не знали нічого, потрібна була інформація, і я став активно її добувати. Крім того, я розумів, що моя відповідальність як чоловіка в тому, щоб оплачувати лікування і забезпечувати життя родини. І був щасливий, коли мене запросили в проект з хорошою зарплатою і вільним графіком: це означало, що я можу заробляти, займаючись улюбленою справою, і допомагати Олені. Мені було важливо, щоб вона відчувала, що ми разом, крок за кроком справляємося з випробуваннями… Коли близька людина хвора, важливо брати частину емоційного навантаження на себе. Не цуратися (бо страшно і не знаєш, як і чим допомогти), а включатися в процес. Особливо складно було зважитися на ще одну операцію: виявилося, що пухлина гормонозалежна, і потрібно було прибрати причину її виникнення (яєчники), тобто – відмовитися від народження дітей. Був і інший варіант: лікування, але тоді пухлина могла з’явитися знову… Пам’ятаю, зловив себе на думці, що не можу ризикувати Оленою, не можу втратити її…

До моменту хвороби ми були одружені сім років. Звикли жити разом. Але хвороба повернула нам цінність один одного. Ми стали більше часу проводити вдвох, намагаємося кожен новий день прожити так, щоб чогось навчитися. Крім того, ми стали більше допомагати людям … Я дуже серйозно ставлюся до слів. Коли двоє укладають союз, вони обіцяють бути разом у всьому. Я розумію, що це навіяно романтикою, але мене ця обіцянка дуже підтримувала, – у складні часи різні думки приходять в голову. Але дав слово – тримай. І рухайся вперед, незалежно від того, наскільки це важко. І це не геройство, а чесна чоловіча позиція».

Реакція на онкологічний діагноз завжди занадто гостра. І в того, хто захворів, і в того, хто знаходиться поруч. Чоловіки воліють не говорити про себе в складний момент: «Чого мені скаржитися, адже хворію не я». Однак невисловлені почуття порушують рівновагу в парі.

Ольга Рожкова, член правління Асоціації онкопсихологів Росії, сімейний психолог:
«Дуже часто чоловіки губляться від свого безсилля, від неможливості контролювати те, що відбувається, від невпевненості в завтрашньому дні, непередбачуваності, незрозумілої інформації, подвійності прогнозу. Вони приховують свою тривогу, не ставлять запитань лікарям і нерідко відсторонюються від ситуації, що бентежить їх подруг».
В’ячеслав Янстон, онкопсихолог:
«Розмовляти подружжю необхідно, але найчастіше ефективне спілкування виникає тільки після консультації з психотерапевтом, – визнає В’ячеслав Янстон. – Втім, якщо в парі до хвороби був хороший контакт, вона не сильно змінить ставлення партнерів один до одного, і тоді спільне обговорення страхів, побоювань, сумнівів значно полегшить ситуацію. Якщо ж стосунки були далекими, відстороненими, то в цей момент двом просто необхідно звернутися до онкопсихолога».
Джерело:  www.psychologies.ru
(Відвідувачів всього: 89, сьогодні: 1)
error

Всі статті розділу: "Підтримка"