Онко портал » Як лікувати рак молочної залози best fish scale

Як лікувати рак молочної залози

Як лікувати рак молочної залозиЛікування раку молочної залози завжди призначається індивідуально: воно залежить від стадії хвороби, від величини і локалізації пухлини, нарешті, від особливостей організму і перебігу хвороби. Послідовність методів лікування у різних жінок також може варіюватись.

Операція. У більшості випадків хірургічне втручання виявляється найефективнішим методом. Існує два поширених види операції з видалення пухлин із тканин грудей:лампектомія та мастектомія. Також, зазвичай, видаляють як мінімум один лімфовузол. Ця операція називається лімфоденектомія.

Лампектомія. Це операція зі збереженням грудей, під час якої видаляється все ущільнення в грудях разом з деякими здоровими тканинами. Хірург працює разом з патологом, щоб переконатись, що ознаки раку відсутні. Якщо ознаки раку знайдені на зовнішніх краях видалених тканин, зазвичай потрібне додаткове хірургічне втручання.

Мастектомія. Операція з повним або частковим видаленням молочної залози. Існує багато видів мастектомії: повна (проста) мастектомія, модифікована радикальна мастектомія, часткова (сегментальна) мастектомія. На сьогодні найпоширенішим видом є модифікована радикальна мастектомія. При цій операції відбувається повне видалення грудей, але залишаються грудні м’язи, що забезпечує збереження сили в руках. Мастектомія залишає горизонтальний шрам через грудну клітку на місці, де була молочна залоза.

Лімфоденектомія. Єдиний спосіб точно перевірити чи поширився рак на лімфовузли – перевірити їх під мікроскопом. Є два поширених види операцій з видалення лімфовузлів:

–      біопсія сигнального лімфовузла: використовується для детального обстеження лімфовузла на виявлення ознак раку. Радіоактивна речовина або фарбник вводиться у лімфатичний вузол. Фарбник повторює шлях лімфи і дозволяє хірургу знайти перший лімфовузол, куди тече лімфа. Після цього хірург видаляє лімфовузол і надсилає його патологу. Якщо сигнальний лімфовузол не уражений, операцій більше не потрібно. Якщо ж ракові клітини наявні, хірург видалятиме більше лімфовузлів, щоб побачити, скільки з них уражені. Ця інформація допомагає спланувати ефективне лікування.

–      дисекція лімфовузлів під пахвами. Необхідна для жінок із ознаками злоякісних змін у лімфатичних вузлах. При цій операції видаляються усі лімфовузли з-під пахв. Цей метод допомагає чітко визначити чи поширився рак на лімфовузли. Таке втручання може бути проведене одночасно з видаленням пухлини чи кількома днями пізніше.

Радіотерапія. Цей метод лікування використовує високоенергетичні промені, щоб зруйнувати ракові клітини. Радіотерапія потрібна, щоб вбити усі клітини, що лишились після операції. Ракові клітини можуть лишитись у грудях, грудній клітині чи лімфатичних вузлах. Радіотерапія є кількох видів:

Зовнішня променева терапія EBRT. За такого лікування радіація надходить із зовнішнього апарату. Опромінюються груди з додатковою дозою опромінення (“додатком”) з боку пухлини. Цей вид опромінення найчастіше застосовується після лампектомії. Зазвичай, опромінення відбувається протягом 6 чи 7 тижнів.

Брахітерапія або контактна радіотерапія. Вона передбачає введення джерела випромінювання в пухлину чи поруч з місцем, звідки вона була видалена. Брахітерапія може також застосовуватись, щоб підсилити зовнішню променеву терапію у жінок після лампектомії.

Після операції може знадобитись більше опромінення, якщо рак поширився на лімфовузли. Опромінення може бути застосоване лише на ділянки над ключицею чи вздовж грудини. Ділянка опромінення залежить від кількості та розташування уражених лімфовузлів.

Часткове опромінювання грудей. Опромінення лише на місці проведеної лампектомії.

Системна терапія. Рак грудей може поширюватись на інші частини тіла. Лікарі застосовують медикаменти, щоб лікувати ракові клітини, які могли поширитись поза грудьми на сусідні тканини. Таке медикаментозне лікування називається системною терапією.  Вона включає хіміотерапію, гормональну терапію та цільову терапію.

(Відвідувачів всього: 200, сьогодні: 1)
error

Всі статті розділу: "Рак молочної залози"