Онко портал » Про рак молочної залози best fish scale

Про рак молочної залози

Про рак молочної залозиРак молочної залози (РМЗ) – злоякісна пухлина залозистої тканини молочної залози.  Є найпоширенішим онкологічним захворюванням у жінок.

Як і всі органи людини, тканини молочної залози сформовані багатьма видами клітин. Період життя цих клітин різний, але вздоровому організмі їх утворюється рівно стільки, скільки відмирає, і цей процес перебуває під жорстким контролем гормонів, факторів росту та інших регулюючих систем. Проте під впливом різних зовнішніх та внутрішніх чинників система регуляції може давати збої, і тоді утворюються доброякісні або злоякісні пухлини.

Доброякісну пухлину молочної залози у більшості випадків можна видалити і вона ніколи не виникає знову на тому ж місці й ніколи не поширюється на інші частини тіла, тим самим не загрожуючи життю. При злоякісній пухлині молочної залози ракові клітини можуть поширюватися на сусідні здорові клітини й руйнувати їх. Вони також можуть проникати у кровоносні та лімфатичні судини і потоком крові або лімфи розноситися в інші органи. Процес, коли рак молочної залози поширюється на інші органи і таким чином формуються вторинні пухлини, називається метастазуванням, а самі вторинні пухлини  метастазами. Якщо ракові клітини розносяться кров’ю, то метастази розвиваються найчастіше у кістках, легенях, печінці, головному мозку. При лімфогенному метастазуванні (переносі ракових клітин через лімфатичні судини)  уражаються насамперед, так звані, регіональні лімфовузли (пахвинні, підключичні, парааортальні).

Рак молочної залози на ранніх стадіях практично нічим себе не проявляє та в переважній більшості випадків перебігає без больових відчуттів. Проте існує низка ознак, за якими можна виявити злоякісний процес на ранньому етапі його розвитку:

– невелика пухлина з переважно інфільтративним типом росту у самій молочній залозі, біля неї або у ділянці під соском;

– зміни розмірів (збільшення або зменшення) та форми молочної залози;

– виділення із соска;

– зміна кольору шкіри молочної залози або зміни чуття дотику ділянки шкіри молочної залози або соска, інші шкірні прояви (зморщення, лущення).

(Відвідувачів всього: 133, сьогодні: 1)
error

Всі статті розділу: "Рак молочної залози"