Онко портал » Перемогти тихого вбивцю. Таргетна терапія раку яєчників best fish scale

Перемогти тихого вбивцю. Таргетна терапія раку яєчників

peremogti_tihogo_vbivtsyu_targetna_terapiya_raku_yaechnikiv_

У 70% пацієнток рак яєчників діагностують на пізній стадії, коли хвороба вже зайшла далеко і вразила інші органи та системи. Тому зазвичай лікування раку яєчників не обмежується хірургічним втручанням, навіть радикальним. Після операції пацієнтці призначається хіміотерапія. Останні дослідження показали, що приєднання до схеми лікування таргетних препаратів антиангіогенної дії значно покращує результат.

Таргетний препарат – рекомбінантне людське моноклональне антитіло, яке нейтралізує активність VEGF– фактору росту ендотелія судин. Це сигнальний білок, який клітини виробляють для ангіогенезу – росту нових кровоносних судин. Нова судинна мережа утворюється в наслідок природнього балансу факторів, які стимулюють утворення нових судин, і факторів, які його блокують. Ця природня рівновага може порушуватися, і через це виникає так зване ангіогенне переключення. І в наслідок цього переключення утворюється аномальна судинна мережа – з деформованою структурою і неправильними функціями. Дослідження показали: ангіогенне переключення відіграє провідну роль у розвитку злоякісних пухлин. Тому через дію на VEGF можна впливати на злоякісну пухлину.

Рак яєчників характеризується високим рівнем VEGF. Існує прямий зв’язок між високим рівнем VEGF і розвитком асциту (надмірної кількості рідини в черевній порожнині), погіршенням перебігу захворювання і несприятливим прогнозом для пацієнток з раком яєчників.

Таргетний препарат блокує активність білків VEGF. І у такий спосіб перешкоджає утворенню нових кровоносних судин в пухлині. Судинна мережа регресує, а  з нею – регресує і сама пухлина – через брак поживних речовин, які до неї подавали судини. Терапія  перешкоджає росту нових судин – і так впливає на метастатичні вогнища. Зменшує запалення навколо пухлини і таким чином  покращує проникнення в клітини пухлини хіміотерапевтичних препаратів. Клінічні дослідження довели, що традиційна хіміотерапія у поєднанні з новими таргетними препаратами  значно збільшує виживання пацієнток з раком яєчників.

(Відвідувачів всього: 179, сьогодні: 1)
error

Всі статті розділу: "Нове у лікуванні раку"