Онко портал » Медична маска і культура

Медична маска і культура

Медична маска вже другий раз стає дуже популярним товаром. Вона зникає з аптек через ажіотаж, її скуповують десятками і сотнями, ціни на неї ростуть в рази, якщо не в десятки разів. Перший раз такий вибух популярності маски був, якщо я правильно пам’ятаю в 2009 році. Тоді це був свинячий грип.

Друга хвиля популярності – зараз. Через вірус з короною)

І вже широко поширюється інформація про те, що маска не захищає здорову людину від зараження, але ажіотаж – то така штука, він не підпорядковується логіці.

А от тепер перейдемо до культури. Маска існує для того, щоб хвора людина була менш небезпечною для оточуючих. Причому, носити її треба так, щоб вона закривала і рот, і ніс. І міняти її треба кожні кілька годин.

І хто з людей, які попри свою застуду пішли в люди, в приміщенні носить маску? А “геройський” лікар, який “нєвзірая” виходить з температурою на роботу, часто носить маску, коли спілкується із своїми пацієнтами та колегами? Особисто я часто чую від “Вона мені заважає” до “А що, я себе заражати мушу?!”.

А пацієнти, які їдуть в онкологічний центр, знаючи, що захворіли на ГРВІ. І навіщо їхати – незрозуміло (вірусна інфекція та спеціальне лікування несумісні в один час). І йти в палати до пацієнтів, які отримали курс хіміотерапії, без маски… Ну не треба бути з вищою медичною освітою, щоб розуміти, що ти несеш іншим людям загрозу.

Але нам (і пацієнтам, і лікарям) не дуже властиво думати про інших людей…

Моя пропозиція наступна: а давайте, коли хвиля ажіотажу спаде, кожен придбає для себе десяток-два масок. І коли вже немає іншого виходу при застуді – і треба таки полишати свій дім – будемо носити їх, коли перебуваємо в приміщеннях або в транспорті (і регулярно міняти). Давайте думати про інших людей.

(Відвідувачів всього: 14, сьогодні: 1)
error

Всі статті розділу: "Андрій Гардашніков"